Nieuw signaal: Veilig plaatsen energieopslagsystemen
Voor een duurzame energievoorziening is opslag van energie nodig. Die vindt nu vooral in batterijen plaats.
Voor een duurzame energievoorziening is opslag van energie nodig. Die vindt nu vooral in batterijen plaats.
In Nederland halen we ons drinkwater uit twee bronnen: grondwater en rivierwater. In veel gebieden is de kwaliteit van dit water niet goed genoeg.
De blootstelling van mensen aan chemische stoffen wordt in Nederland niet gemeten, maar geschat.
Goede samenwerking levert resultaat op bij de aanpak van medicijnresten die in het water belanden.
Het RIVM heeft nieuwe risicogrenzen voor PFAS (Poly- en perfluoralkylstoffen )in oppervlaktewater afgeleid.
Gewassen uit moestuinen die verder dan een kilometer van het chemiebedrijf Dupont/Chemours in Dordrecht liggen kunnen gegeten worden.
Het RIVM stelt voor om in Nederland meer onderzoek te doen naar de blootstelling aan laagfrequent geluid (LFG) en de (gezondheids)effecten daarvan.
Er zijn aanpassingen nodig in de toelatingseisen waarmee gewasbeschermingsmiddelen beoordeeld worden en de richtlijnen die daarvoor gelden.
Het RIVM heeft een online Klimaat en Gezondheid Magazine gepubliceerd.